​Як вибрати шини. І чи варто?

Октябрь 12, 2022
С чего начать класть плитку в

Мало хто замислюється, але насправді гума та шиномонтаж це одна з найвитратніших статей обслуговування автомобіля. Навіть на бюджетну машину з маленькими колесами комплект дешевше за 10 тисяч рублів не купиш. А якщо у вас кросовер, у якого колеса вже 16-17 дюймові, і хочеться чогось не найдешевшого, а більш-менш безпечного, то готувати потрібно близько 20 тисяч за комплект. А таких комплектів потрібно два. І через 3-4 роки міняти. А ще шиномонтаж… Загалом набігає пристойно. Серед варіантів заощадити розумним виглядає лише один – купувати не нові, а бу шини. Але чи можна на цьому заощадити? І як вибирати?

Грошове питання

Спочатку розповімо про фінансовий аспект. Ринок уживаних покришок розвинений, достатньо зайти на будь-який сайт з оголошеннями. Загалом усіх продавців можна розділити на дві категорії. Перша – хтось продає свої шини. Після зміни авто, переходу на інший тип гуми, сильної ДТП, коли кузов списаний, але колеса не постраждали і таке інше. Це дуже велика і неоднорідна маса, в якій може бути все, що завгодно. Як і майже нова гума, так і заїжджена в мотлох. Розкид цін теж пристойний.

Друга – професійні перекупи, які возять шини з-за кордону. У європейських регіонах країни – з Німеччини, азіатських – з Японії. Культура обслуговування автомобілів у цих країнах така, що гума, яку там списали, за нашими мірками, ще нічого і має цінність. Особливості законодавства такі, що таку гуму можна ввозити як вторсировину та економити на митах. Гума від професійних перекупів має більш-менш стабільний знос, передбачувана, але не така вже й дешева, чітко прив'язана за ціною на нову продукцію такого ж типу – треба ж ланцюжку посередників заробити.

У продавців якогось типу купувати – питання неоднозначне. Якщо ви добре знаєтеся на темі, то можна пошукати золоту рибку серед пропозицій від першого типу продавців, але там, напевно, доведеться багато їздити і оглядати. Зате можна купити дуже хорошу гуму за кумедні гроші. Для людей, які не дуже сильні у матчасті, покупка у професійного перекупу простіше, але дешевих варіантів там немає, все прораховано.

А чи взагалі варто купувати гуму б/в? Може краще щось просте, але нове? І знову ми не можемо дати однозначної відповіді на ці питання, бо не так усе просто. З погляду якості, варто. Навіть помірковано поїжджена покришка іменитого бренду по керованості, шумності, гальмівному шляху та іншим якостям буде краще ніж дешеві китайські шини.

Проте з погляду економіки, хоч як дивно, купівля вживаних шин виявляється менш вигідною при тривалій експлуатації. Справа в тому, що шини сильно зношуються, купуючи вживану покришку навіть за половину ціни від нової ви і залишковий ресурс отримуєте не дуже великий. Вже неодноразово підраховано – дешевше купити новий комплект і від'їздити на ньому весь цикл, ніж за цей же термін кілька разів міняти шини.

Щоправда, це актуально для тих, хто збирається їздити автомобілем досить довго. У ситуації, коли гума потрібна на рік-другий, покупка з рук дуже розумний варіант, тому що новий комплект за цей термін втратить майже всю свою цінність, а гуму буде не так шкода викидати.

Рассказать о статье