​Фітинги цангові з нержавіючої сталі

Октябрь 12, 2022
Керамическая плитка Peronda

Цангові фітинги з нержавіючої сталі використовують при монтажі в пневматиці та системах транспортування повітря, газу чи інших речовин, великого спектра призначення, де ключову роль відіграють фізичні та хімічні властивості нержавіючої сталі.

Цангові фітинги: конструкція, різновиди, принцип роботи

Для надійного та якісного підключення до трубопроводів використовують з'єднувальні пристрої — цангові фітинги. За способом підключення до трубопроводів та виконавчих механізмів існує велика різноманітність конструктивних рішень. Монтаж, налагодження та обслуговування не потребують спеціальних знань та інструментів. Робота проводиться швидко та просто. Причому невеликі розміри цангових фітингів не зменшують їхньої функціональної значущості.

Як працює цангове з'єднання

Для розуміння принципу роботи цангового з'єднання розглянемо його конструкцію.

Цанга має сталеву втулку із спеціальними бічними розрізами. Розділені розрізами сталеві пластини — зубчасті пелюстки, за своєю конструкцією та фізичними властивостями матеріалу, наділені пружними властивостями. Пелюстки створюють внутрішній тиск і сталевими зубцями надійно притискають трубку до стінок фітинга. Причому затискач швидко і легко фіксується досить просто вставити трубку до упору. Для демонтажу з'єднання затискач послаблюється простим натисканням на кільце, що відпускає.

Матеріал корпусу фітинга, цангові затискачі та різьбові з'єднання виконані з легованої нержавіючої сталі.

Як кільце ущільнювача в цангових затискачах застосовується спеціальний хімічно стійкий синтетичний матеріал - фторкаучук (FKM). Він відрізняється температурною стабільністю, гарною стійкістю до УФ-випромінювання, ПММ, агресивних хімічних сполук. З недоліків можна підкреслити його нестійкість до гарячої води, пари, ефірів та органічних кислот.

Діапазон робочих температур при експлуатації нержавіючих фітингів знаходиться в межах від -20 до +200 °C, короткочасно - до +230 °C.

Переваги цангових фітингів:

 • простота монтажу та обслуговування – цангова конструкція забезпечує швидкий та легкий монтаж;
 • надійна та міцна фіксація шланга - цанга з нержавіючої сталі міцно утримує шланг, не пошкоджуючи його поверхні;
 • висока стійкість до корозії;
 • збереження первісного виду та технічних властивостей на весь період експлуатації;
 • ніколи не накопичуються бактерії;
 • високий рівень термостійкості;
 • відсутність потреби обслуговування;
 • міцність конструкції до механічних пошкоджень та гідравлічних ударів.

Варіанти конструкцій.

Існує дуже велика різноманітність варіантів конструкцій нержавіючих фітингів, що відрізняються як діаметром, так і формою. Це зумовлено конфігурацією, способом використання та залежить від місця встановлення. Залежно від мети використання розрізняють такі варіанти конструкцій:

 • Муфти цангові, найпростіший вид пристрою. Застосовується для з'єднання двох трубок, являє собою прямолінійне барило з двома протилежними цанговими затискачами.
 • Штуцери - різновид муфти з аналогічним застосуванням. Тільки з одного боку штуцера знаходиться різьбове з'єднання для приєднання до виконавчого механізму, з другого — цанга.
 • Кутники - застосовуються для зміни напрямку робочого середовища в трубній магістралі. Комплектуються кутами 90 градусів, можуть мати різьбовий вхід для з'єднання з виконавчим механізмом.
 • Перехідники - застосовуються для з'єднань різних діаметрів трубок, конструктивно на протилежних сторонах пристрою внутрішні діаметри різні або здійснюється перехід з цанги на різьбове з'єднання.
 • Трійники - пристрої з різними видами конструктивних конфігурацій. Призначені для з'єднання відразу кількох трубок або приєднання трубки до виконавчого механізму за допомогою різьблення.
 • Розгалужувачі - пристрої великого спектра конструктивних конфігурацій мають призначення розділяти транспортується на кілька потоків.
Рассказать о статье