Працюючи з електрикою в приватному будинку чи у квартирі, часто доводиться з’єднувати електродроти між собою. Непрофесійні електрики часто застосовують для цього спосіб «скручування» замість кабельних наконечників. Такий варіант з’єднання не потребує використання додаткових засобів, крім ізоляційної стрічки. Але він вважається ненадійним та небезпечним. З’єднаний таким чином кабель частіше виходить з ладу та може призвести до аварійної ситуації.
Чому слід використовувати кабельні наконечники?
«Скручування» електродротів – це прямий метод з’єднання, який призводить до виникнення перехідного опору. Через це явище кабель постійно перегрівається у місці з’єднання. У разі тривалого використання перегрів може призвести до аварійної ситуації: короткого замикання, займання кабелю та пожежі.
Уникнути цих небезпечних наслідків можна, використовуючи кабельні наконечники. Це спеціальні затискачі (гільзи), які призначені для безпечного з’єднання кабелів. Основні переваги використання наконечників:
- забезпечують надійне та безпечне з’єднання кабелів;
- полегшують процес з’єднання електрокабелів;
- запобігають окисленню жил, продовжуючи тим самим термін їх служби;
- дають можливість швидко та просто підключати або відключати контакт;
- дозволяють багаторазово використовувати кабель.
Використовуючи гільзу, можна застрахувати себе від таких неприємностей, як оплавлення розеток та вилок, перегрів автоматів у щитку та загоряння розподільчих шаф.
Замовити кабельний наконечник для електромонтажних робіт можна за посиланням https://ital-tecno.com.ua/ru/elektrotehnichne-obladnannya/kabelyni-nakonechniki/ на сайті магазину італійского електротехнічного обладнання «Італ-Техно».
Як вибрати відповідний кабельний наконечник?
Існують різні типи гільз для з’єднання кабелів. Щоб вибрати потрібний варіант, слід звертати увагу на матеріал наконечника та на спосіб з’єднання, для якого він призначений. Виготовляють наконечники з металів-діелектриків та їх сплавів: з міді, алюмінію та з комбінації кількох матеріалів. Для з’єднання мідних жил застосовують гільзи з міді, для алюмінієвих – з алюмінію. У комбінованих наконечників кожна сторона виготовлена з різного матеріалу. Вони вважаються універсальними.
Є п’ять варіантів кріплення наконечників на електродроті: опресування, пайка, зварювання, фіксація за допомогою затискного та зривного болтів. Найнадійнішими вважаються методи зварювання та пайки, а найпростішим – опресування. Головна перевага наконечників під болт в тому, що їх можна використовувати декілька разів.