Скільки триває консультація терапевта

Октябрь 16, 2023

Скільки триває консультація терапевта

На відміну від вузькопрофільних фахівців, терапевт займається комплексною діагностикою та служить своєрідною початковою ланкою при ухваленні діагнозу та початку лікування пацієнтів. До нього звертаються з різними скаргами: починаючи від простудних захворювань і закінчуючи проблемами із серцево-судинною або нервовою системою.

Як проходить консультація терапевта та скільки триває огляд? Все залежатиме від кожного конкретного випадку. Іноді 5-хвилинного опитування пацієнта достатньо, щоб визначити проблему та призначити лікування. Однак найчастіше прийом триває у кілька разів довше.

Як проходить огляд у терапевта

Отже, ви знайшли клініку або вже навіть встигли записатися до лікаря. Зробити це можна сьогодні, навіть не виходячи із дому. Просто зателефонуйте співробітникам медичного центру або замовте зворотний зв'язок. Ви зможете вибрати будь-який відповідний вам час та дату візиту.

Що відбувається далі? Огляд у терапевта поділяється на кілька послідовних етапів:

  1. Опитування пацієнта. Лікар розпитує вас про всі симптоми, уточнює час їхньої появи, частоту тощо.
  2. Огляд пацієнта. Терапевт може проводити базовий огляд, наприклад, вивчати стан слизової горла, оглядати ніс, очі, шкірний покрив, слухати легені.

За наявності підозр та неможливості поставити діагноз на першій консультації лікар направляє пацієнта на дообстеження. Це може бути, наприклад, УЗД, аналіз крові, магнітно-резонансна томографія. Якщо захворювання не стосується профілю терапевта, лікар дає направлення до конкретного фахівця.

Як довго триває консультація?

Чимало пацієнтів, які хочуть записатися на огляд до терапевта, також цікавлять, наскільки довго триває одна консультація? Ми вже згадували, що тут все індивідуально і залежатиме від ваших симптомів та скарг. А конкретніше – від причини їх появи та стадії захворювання. У середньому консультація терапевта триває трохи більше 20 хвилин.

Щоб встигнути зібрати анамнез максимум, лікар використовують комплексні сучасні методи. При цьому якість обстеження залежатиме також і від пацієнта. Щоб на першому огляді терапевт зміг зробити висновки про ваш стан:

  • підготуйте всі необхідні документи у вашому стані здоров'я: виписки, медичні карти, напрямки і т.д.;
  • зберіть та запишіть список усіх скарг та симптомів, з якими ви звертаєтеся до фахівця, згадайте, коли вони почалися, наскільки сильними є, чим знімаються;
  • уважно вислуховуйте терапевта та чесно відповідайте на всі запитання лікаря;
  • підготуйте свої питання фахівцю, щоб встигнути поставити їх під час консультації.

Головне знайти терапевта, який уважно слухатиме та гарантуватиме індивідуальний підхід до кожного пацієнта. У «Сіті Клінік» працюють грамотні фахівці, які використовують сучасні методики діагностики та лікування. Разом з цим у клініці знаходяться кабінети та інших вузькоспеціалізованих лікарів, до яких при необхідності терапевт направляє пацієнта.

Рассказать о статье