На відміну від важкої покрівлі, яку слід встановлювати лише на досить міцних фермах, легкі матеріали можна вибирати вільно. Що не означає, що без роздумів, оскільки відмінності між типами листового металу та бітумними покриттями є значними, ця стаття розкаже що обрати.
До легких покрівельних матеріалів належать такі матеріали, як металочерепиця, плоскі листи, руберойд, бітумні плити та черепиця, а також дерев’яна черепиця. Згідно з номенклатурою, їх спільним знаменником є невелика вага - 1 м² не перевищує 13 кг (лише дерев’яна черепиця може бути трохи важчою). Це принаймні в 2-3 рази менше, ніж важкі покрівельні покриття. В результаті їх можна розміщувати практично на будь-якій конструкції даху, не боячись, що вона не витримає ваги.
Ще одна причина популярності легких покрівельних покриттів - простий і швидкий монтаж. Крім того, витрати на виготовлення та покриття даху даними видами матеріалів, як правило, трохи нижчі, ніж у випадку з черепицею, кам’яним шифером та соломою.
Металочерепиця виготовляється у вигляді рельєфних листів із сталевим або алюмінієвим сердечником, що надає їм форми черепиці (звідси і назва). Чим глибше тиснення, тим жорсткіший лист.
На етапі виробництва сталеві листи покриті з обох сторін шаром гарячого цинку, пасивації, грунтовки та верхнього покриття (одна сторона). Також листи покриті зовнішніми декоративними та захисними покриттями, що впливає на довговічність, зовнішній вигляд і ціну цього матеріалу. Зазвичай це поліестер, хоча все частіше використовують металеві покрівельні черепиці з бризками (кам'яний заповнювач, забарвлений кварцовим піском), схожі на дерев'яну черепицю або кам'яний шифер.
Сталева черепиця Сучасна металочерепиця характеризується відносно великою довговічністю. Виробники дають їм гарантію до 50 років. (фото Будмата) Металочерепиця є дуже популярною з кількох причин. Перш за все, він характеризується відносно великою довговічністю, що оцінюється в 30-50 років. Крім того, він має доступну ціну і малу вагу. Він пропонується в широкому діапазоні кольорів та профілів. Крім того, з металевою покрівельною черепицею легко працювати і монтувати, особливо на дахах простих форм.
Її кладуть на рейку і решітку з противагою, починаючи від карниза до хребта. Для закріплення листів використовуються самосвердлювальні (фермерські) гвинти з гумовою шайбою. Будьте обережні, щоб не пошкодити лист під час покрівельних робіт. На встановленому покритті можна ходити лише в м’якому взутті, а кутова шліфувальна машина не повинна використовуватися для різання листів, оскільки іскри, що утворюються під час роботи, можуть зруйнувати захисне покриття листа. Це призведе до утворення центрів корозії.