Електроерозійна обробка

Июль 27, 2022
Размеры плитки для ванной

Металообробка - це не лише обробка та формування. У деяких випадках необхідно використовувати зовсім іншу технологію обробки – електроерозійну обробку. Коли вона використовується, що включає і які види обробки?

Коли потрібна надзвичайно геометрично складна обробка (наприклад, ливарні форми, штампи, пуансони тощо). Або коли матеріал деталі надзвичайно твердий (наприклад, карбід, загартовані сталі чи технічна кераміка тощо). Це відбувається тоді, коли традиційна обробка вже неефективна та економічна, а часто навіть неможлива, і необхідно використовувати інше рішення.

Відповіддю на технологічний попит на комплексну обробку надзвичайно твердих деталей є електроерозійна обробка. Як випливає із назви, це ерозійна обробка з використанням електричного струму. У двох словах, зрозумілих будь-якому неспеціалісту, EDM полягає у видаленні матеріалу із заготівлі за допомогою електродів, занурених у діелектрик, між якими відбувається електричний розряд, що розплавляє матеріал.

Діелектрики - це погано провідні речовини, які грають ізолюючу роль процесі електроерозії. Найбільш часто використовуваними діелектриками EDM є дистильована вода, трансформаторне масло і парафін. Електроди, між якими відбувається реакція, - це робочий електрод (так званий ерод), який є інструментом, що відтворює свою форму в заготівлі, і сама заготівля, яка виступає як другий електрод.

Слід відзначити, що електроерозійна обробка характеризується високою точністю заготовок. Загалом розрізняють два методи обробки EDM – EDM та WEDM.

EDM-обробка

Електроерозійна обробка (EDM) заснована на різанні матеріалу за допомогою електрода. Верстати EDM такого типу називають верстатами EDM для штампування. В даний час завдяки сучасним системам CAD/CAM електроерозійні верстати можуть виробляти дуже складні форми з відносно невеликою кількістю електродів, що надзвичайно вигідно з економічної точки зору.

Обробка EDM зазвичай складається з:

  • довбання криволінійних отворів
  • різання
  • гравірування
  • шліфування

Дротяна електроерозійна обробка (WEDM)

Дротяна електроерозійна обробка (WEDM) - це процес електроерозійної обробки, в якому як робочий електрод використовується тонкий дріт з латуні, міді або вольфраму діаметром не більше 0,5 міліметра і не менше 0,02 міліметра. Цей тип обробки називається EDM-різанням. Дуже складні форми із дуже малими розмірами можуть бути оброблені за допомогою WEDM.

Де використовуються компоненти EDM та WEDM?

Вироби EDM можна зустріти скрізь, де потрібні надзвичайно міцні, тверді та складні компоненти. Як правило, ці компоненти є твердосплавними інструментами для обробки, різні типи штампів, форми для лиття під тиском або виливки і т.д.

Деталі, оброблені на верстатах EDM, в основному виробляються для промисловості:

  • проектування
  • автомобільна промисловість
  • аерокосмічна промисловість
  • енергетична промисловість
Рассказать о статье