Види металопрокатної продукції

Октябрь 29, 2022

Сталь є одним із найважливіших матеріалів, що використовуються сьогодні в промисловості. Його особливо цінують за чудові властивості. Однак ми також не повинні забувати, що сталь відносно легко виробляти, а сировина, необхідна для цього процесу, зазвичай є доступною. Ви можете  миттєво зробити замовлення металопрокату в інтернет магазині Амбар за самою вигідною та доступною ціною. Які види цього матеріалу можна виділити?

Різні види сталі

Слід пам'ятати, що в залежності від того, що ми будуємо, ми маємо використовувати відповідний тип сталі. Це дуже важливо, адже тільки завдяки цьому конструкція буде міцною. Крім того, сталь - це сировина, яка може поводитися по-різному залежно від умов. Наприклад, вирішуючи будувати морські кораблі, ми вибираємо сталь, стійку до корозії. У свою чергу, якщо конструкція має бути стійкою до тендітного руйнування, у цій ситуації також слід використовувати сталь спеціальної якості, а не базову сталь. Якісна сталь, безперечно, є сировиною для спеціальних завдань.

Отже, якою є загальна структура цієї сировини?

Було прийнято загальний критерій, згідно з яким сталь можна розділити в залежності від її хімічного складу. При цьому розрізняють:

- леговану сталь,

- Нелеговану сталь.

Якщо вміст елементів нижче кількості, зазначеної у стандарті, сталь вважається нелегованою. У свою чергу, якщо ці елементи знаходяться за межами норми, слід вважати, що це легована сталь. Кожен інженер повинен ретельно розрізняти ці два види сталі, адже міцність цього матеріалу багато в чому залежить від цих елементів.

Варто пам'ятати, що як у розглянутих вище легованих, так і нелегованих сталях можна виділити якісні сталі. До групи легованих та нелегованих сталей входять також основні та спеціальні сталі. Проте саме константи якості останнім часом зробили революцію над ринком. Цікавим є той факт, що якісні сталі також можна розділити на:

- якісні нелеговані сталі,

- Якісні леговані сталі.

У разі нелегованих якісних сталей неможливо визначити властивості у термічно обробленому стані та точно оцінити металургійну чистоту. Варто пам'ятати, що металургійна чистота виявляється у ступені забруднення неметалевими включеннями. Цікавим є той факт, що багато підприємців доклали чимало зусиль для його виробництва, адже це матеріал високого класу, який, на відміну, наприклад, від основної сталі, характеризується низькою в'язкістю руйнування та має зовсім іншу формуваність

Рассказать о статье